Son Dakika
17 Ağustos 2019 Cumartesi

BAŞKAN ÇAKICI; HEDEFLERİMİZİ BÜYÜTTÜK

19 Ocak 2019 Cumartesi, 18:48
BAŞKAN ÇAKICI; HEDEFLERİMİZİ BÜYÜTTÜK

Yerel Basından Başkan Çakıcıya Ziyaret…

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından yeniden, Boyabat Belediye Başkanlığına Aday gösterilen, Başkan Şefik Çakıcı’ya İlçemizde İnternet üzerinden yayın yapan, Boyabat Gündem ve Boyabat Gündemi, Gazete yöneticilerinden hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu.

Ziyaret Esnasında Başkan Çakıcıdan Çok Önemli Açıklamalar Geldi.

Belediyenin Borcu :

Başkan Çakıcı önemle üzerinde durduğu ve son günlerde bazı kişiler tarafından Belediyenin borcu hakkında asılsız dedikodu haber yayıldığını belirterek şunları söyledi. “ Şuan itibari ile Belediyemizin borcu Dört Trilyon Liradır. Bunun aslını ispat eden olursa ben istifa etmeye hazırım.

Yalnız bu borca İller Bankası dahil değildir. İller Bankasına olan borcumuz Üç Trilyon olup belli taksitler ödenmektedir. Şimdi bu asılsız haberleri yayanlar Belediyenin borcu Yüz Trilyon diyenler, İspat edemezseniz siz ne yapacaksınız, gereğini yapacak mısınız? ” Dedi.

Erenlik Seyir Kulesinde Son Durum

Başkan Çakıcı Erenlik’te yapımı devam eden Seyir Kulesi için şunları söyledi. “ Tüm ihalesini yaptık ve parasını ödedik, Son olarak Bir Buçuk Trilyon Borcumuz kaldı.Onunda parası hazır. Bizim istediğimiz bazı işler olmadığı için bekletiyoruz. Işıklandırma ihalesi yapıldı. Türkiye’nin üçüncü kulesi olan, bu kulede Mart 2019’da sizlerle çay içeceğiz” Dedi.

Domates Festivalinden Sonra Çeltik Ve Pirinç Festivali

Boyabat Gündem Gazetesi Yöneticisi Hüseyin Ünlü;Domates Festivalimiz var ama neden Pirinç Festivalimiz yok sorusuna Başkan Çakıcı şu şekilde cevap verdi. “ Evet, son derece haklısınız nedeni şu, Boyabat Çeltik ve Pirinç üreticisi bir ilçe olmasına rağmen kendi adına bir çeltik tohumumuz yoktu.

Tarım İl ve İlçe Müdürlüğünüzün çalışmaları sonucunda, Boyabat Kalesi Tohumunu Ürettik ve bu tohumu birkaç köyümüzde ektik. Bu yıl ilk kez hasadı yapıldı.

Sonuç mükemmel oldu. Bu pirinci pişirerek pilav olarak halkımıza orta çarşıda ve sanayi merkezinde ikram edeceğiz.

Kısacası artık Boyabat’ın artık bir çeltiği var.İşte biz bunun Festivalini ve Tanıtımını Yapacağız” Dedi.

Seçim Çalışmalarının Ve Yeni Projelerimizin Tanıtımı 15 Şubatta

Başkan Çakıcı Yine Bir Soru Üzerine Seçim Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi,“ Seçim çalışmalarına 15 Şubattan sonra başlayacağız,.Büyük bir tanıtım gösterisi ile halkımıza yeni projelerimizi burada tanıtacağız.

Başka Çakıcı ; Dörtyol’daki  Hükümet binasının bulunduğu meydana yapılacak olan projenin, Sinevizyon gösterisini ilk kez basın mensuplarına sundu.

Başkan Çakıcı bu güne kadar yaptıklarımızdan daha fazlasını yeni dönemde yapacağız. Bu Memleket Bizim, Başka Boyabat Yok” Dedi.

Temenni ve dileklerle ziyaret son buldu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com