Son Dakika
24 Temmuz 2019 Çarşamba

TAPULARINI ALDILAR

06 Şubat 2019 Çarşamba, 18:26
TAPULARINI ALDILAR

Boyabat Esentepe Mahallesi Çakıroğlu Küme Evleri’ndeki vatandaşlar 23 yıl sonra tapularını aldılar.

Esentepe mahallesi Çakıroğlu küme evlerinde yaşayan 250 kişi bugün oturdukları evlerin tapularını almaya hak kazandı.

İmar kanunun 18.maddesi gereğince ailelerin ellerindeki hisseli tapular müstakil tapuya çevrilmesiyle 250 aile bugün düzenlenen tören ile tapularını aldılar.

Törene Saraydüzü Kaymakamı Abdülkadir Umut Kasman,Belediye Başkanı Şefik Çakıcı,Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ceylan,Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız,Mahalle Muhtarı İsmet Taşkın ve mahalle sakinleri katıldılar.

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı konuşmasında; Sizler mahalle sakinleri olarak tapularınızı almanın mutluluğunu yaşıyorsunuz.Yıllar önce buralara geldiniz boş arazilere hisseli tapularınızı aldınız.Yıllarca bunun sıkıntısını yaşadınız.Şimdi imar planı ve tapu kadastro sizlere ait olan tapularınızı müstakil tapulara dönüştürerek sizler tapu sahibi yaptık.

Bizler sizin için gecenizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz.Hepinizin tapuları hayırlı olsun güle güle oturun dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız konuşmasında ; Sizler mahalle sakinleri olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek oldunuz.Mahalle olarak bazı sıkıntılarınız var bunları biliyoruz.Yakın zamanda mahallenize okul inşaa edildi.

Yatırımlarımız sizlerin desteği ile büyüyecektir.Tapularını almanızda Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım dedi.

Saraydüzü Kaymakamı Abdülkadir Umut Kasman konuşmasında ; Öncelikle tapularını alan vatandaşlarımıza hayırlı olsun.Yıllardır yaşamınızı sürdürmek çalışıp bir ev sahibi olmak için çalışmışsınız.

Burada sizlerin tapularınızı almanızda başta Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya ve emeği geçen herkesi sizlerin huzurunda kutlarım.Güle güle oturun dedi.

Tapu dağıtım töreni sonrası mahalle muhtarı İsmet Taşkın tarafında katılımcılar ve mahalle sakinlerine yemek ikram edildi.

Boyabat Gündem Gazetesi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com