Son Dakika
17 Ağustos 2019 Cumartesi

“Yaya Öncelikli Trafik” etkinliği

06 Şubat 2019 Çarşamba, 14:14
“Yaya Öncelikli Trafik” etkinliği

İlçemizde trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile ”Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla ”Yaya Öncelikli Trafik” etkinliği gerçekleştirildi.

Yapılan etkinliğe Saraydüzü Kaymakamı Abdulkadir Umut Kasman,Belediye Başkanı Şefik Çakıcı,Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız,İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Gülcü,İlçe Jandarma Komutanı Özay Topcu katıldı.

İçişleri Bakanlığının, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 81 ilde eylem yapılması talimatı ardından, ilçemizde bugün saat 12.00 – 13.30 arası  kavşaklarda yaya geçitlerinde ”Yaya Öncelikli Trafik” etkinliği gerçekleştirildi.

Bu  amaçla İçişleri Bakanlığı tarafından ;  ”Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı ”Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek kampanya yapılması kararlaştırıldı.

Boyabat Gündem Gazetesi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com