Son Dakika
17 Ağustos 2019 Cumartesi

Boyabat Gençliği Ata’nın İzinde

21 Mayıs 2019 Salı, 16:21
Boyabat Gençliği Ata’nın İzinde

Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde, Boyabat Kaymakamlığı ve Boyabat Belediyesinin destekleriyle organize edilen, ilçemizde bulunan 8 liseden, 8 öğretmen ve 116 öğrencinin katılımı şeklinde planlanan “100. yılında Boyabat Gençliği Ata’nın İzinde” adıyla sloganlaştırılan Samsun gezisi, 19 Mayıs 2019 pazar günü coşkuyla gerçekleştirilmiştir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman ÖZKAN: “Yıl içinde, ilçemizde bulunan tarih öğretmenlerinin planladığı “Boyabat Gençliği Ata’nın İzinde” adlı Samsun gezisinin gerçekleşmesinde büyük katkılarından dolayı Kaymakamımız Sayın Fatih AKSOY’a, Belediye Başkanımız Sayın Şefik ÇAKICI’ya çok teşekkür ederiz. Ayrıca 19 Mayıs gibi anlamlı bir tarihte öğrencilerimizin Milli Mücadele Ruhu’ nu yaşamalarına vesile olan ve planlamada önemli görevler alan ilçemizdeki tarih öğretmenlerine çok teşekkür ederim.”dedi.

Gezinin kafile başkanı ve Türk Telekom Fen Lisesi tarih öğretmeni Orhan OKUR konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı. “Milli Mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılında Samsun’a gezi düzenlemek sene başında ilçemizdeki tarih öğretmenleri ile birlikte planladığımız bir etkinlikti. Sloganımız olduğu üzere “100. Yılında Boyabat Gençliği Ata’nın İzinde” diyebilmek için tarih öğretmenlerimiz büyük çaba sarf ederken , öğrencilerimiz de bu geziye büyük ilgi gösterdi.

Ayrıca okulumuzdan dört öğrencinin mektup yazarak istediği, Anıtkabir’de dalgalanan Türk Bayrağı’nın, okulumuza gönderilmesi hepimizi çok mutlu ederken , gezimizde bu bayrak Havza ve Samsun’da hem öğrenciler tarafından taşınmış hem de halktan büyük ilgi görmüştür .

Gezinin gerçekleşmesine büyük katkı sağlayan Boyabat Kaymakamlığı’na, Boyabat Belediyesi’ ne, Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve etkinliğe katılan öğretmenlerimizle öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.”dedi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com