Son Dakika
17 Ekim 2021 Pazar

KURBAN DERİLERİNİ TOPLAMA MERKEZİ BELLİ OLDU

02 Ağustos 2019 Cuma, 18:06
KURBAN DERİLERİNİ TOPLAMA MERKEZİ BELLİ OLDU

Boyabat Belediyesi, daha temiz kurban ve daha temiz çevre hedefiyle Boyabat’ta bu yıl; farklı, yeni ve bir ilk niteliğinde kurban hizmeti sunmak için çalışma başlattı.

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, “Vatandaşların sağlıklı ve güvenli kurbanlık temin etmeleri, hijyen koşullarına uygun bir kesim hizmetiyle insan, çevre ve hayvan sağlığına zarar vermeyecek şekilde dini vecibelerini yerine getirmeleri için gerekli çalışmalara başladıklarını” söyledi.

Başkan Çakıcı, bu sene çarşı içerisinde deri toplanmasının yasaklandığını, derilerin sadece Boyabat Belediyesi Hayvan Pazarında toplanacağını belirtti. Çakıcı, bu yıl çok daha etkin ve daha güzel bir kurban satış ve kesim sistemi geliştireceklerini ifade ederek, belediyemiz mezbahanesi kurban bayramı öncesinde gerekli tedbirleri aldı. İnşaAllah vatandaşlarımız her hangi bir sıkıntı yaşamadan mezbahane de veterinerimiz ve uzman ekibimiz kontrolünde bu yıl çok daha güzel bir kurban kesimi gerçekleştireceklerdir. Almış olduğumuz karar ile çarşı içerisinde deri toplanması işini de tek merkez de, belediyemiz hayvan pazarında toplanmasına karar verdik. Tarihi çarşımızı istenmeyen bu çirkin görüntüden ve hijyen dışı bu uygulamadan kurtaracağız. Zabıta ekiplerimiz kurallara uymayanlara gerekli yasal müeyyideleri uygulayacaklardır. Vatandaşlarımız mağdur duruma düşmemeleri için lütfen kurallara uysunlar” çağrısında bulundu.

Halk ve çevre sağlığı hassasiyeti çerçevesinde koruyucu ve önleyici tedbirlerin eksiksiz uygulanması için her bayram olduğu gibi bu bayram da kurban satış ve kesim yerlerinde hummalı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Çakıcı, “Vatandaşlarımızın kurban bayramını huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri için belediyemize bağlı tüm ekiplerimiz bayram boyunca görevlerinin başında olacaktır” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir