Son Dakika
13 Temmuz 2020 Pazartesi

BOYABAT 1868 SPOR’DAN BÜYÜK TEPKİ

28 Ekim 2019 Pazartesi, 09:29
BOYABAT 1868 SPOR’DAN BÜYÜK TEPKİ

Boyabat 1868 Spor Kulübü son zamanlarda takıma karşı yapılan olaylara ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Sporun,Barış,Dostluk ve Kardeşlik olduğu’’ şiarıyla çıktığımız futbol yolculuğunda amacımız ilimize,ilçemize ve ülkemize bir futbol temaşası yaratmaktı.

Ancak gelişen süreçte bu yolda hiç öngörmediğimiz olaylarla ve engellerle karşılaştık. Son maça gelene kadar oynadığımız 5 maçın 3.ünde hakemler tarafından katledildiğimizi centilmen yapımızdan dolayı bugüne kadar gündeme taşımadık.

YETER ARTIK HAKKIMIZI YEDİRMEYECEĞİZ

Ancak son Kastamonu İl Özel İdare Spor ile oynadığımız deplasman maçının hakemi Kerim ÇATAKLI’nın kasıtlı ve kötü yönetimi, rakip takım lehine verdiği kararlar , oyunu çığrından çıkarması sonucu aldığımız mağlubiyet ve maç sonu Teknik Ekip ve 3 Futbolcumuzu ihraç etmesi bardağı taşıran son damla oldu.

Bu işe gecesini gündüzüne katan yönetim kurulu üyelerimizin,teknik ekibimizin,sahada ter döken futbolcularımızın ve bu takıma gönül veren mesafe tanımadan deplasmanlara takımını desteklemeye gelen taraftarımızın emeklerinin çalınmasına daha fazla susmamamız gerektiğini düşünerek yaşadığımız olayları kamuoyuyla paylaşmamız zorunlu hale gelmiştir.

Kastamonu Özel İdare Spor yönetim kurulunun sportmenliği ayaklar altına alan tavırları, tehditleri, küfürleri, Kastamonu’ya hiç yakışmadı. Biz inadına centilmen olmaya,insan olmaya devam edeceğiz ama yapılanları da hiçbir zaman unutmayacağız.

EMNİYET GÜÇLERİMİZE YAKIŞTIRAMADIK.

Sahada görevli emniyet güçlerinin maç sonunda taraftarlarımıza,takım yöneticilerimize ve futbolcularımıza karşı kullandığı orantısız güç kabul edilir gibi değildi.

Sayıları taraftarlarımızın tahminen on katı olan polis gücünün şiddet kullanmadan olayları kontrol altına almasını beklerdik.

Özellikle takımımızın soyunma odasından futbolcumuzu dışarı çıkarıp tartaklayarak gözaltına almaya çalışmaları, kulüp yöneticilerimizin kendilerini tanıtmalarına rağmen ters kelepçe yapılarak gözaltına alınmaya çalışılması; taraftarımızın tartaklanması ve kelepçelenmesi hiçbir şekilde açıklanamaz.Bütün bu uygulamaları şiddetle kınıyoruz.

ÇAĞRIMIZDIR

Boyabat 1868 Spor Kulübü olarak yapılan bu haksızlıkların sadece bize değil Türk futboluna yapıldığına inanıyoruz.

-Türkiye Futbol Federasyonunu

-Merkez Hakem Komitesini

-Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunu

-TFF Samsun Bölge Müdürlüğünü

-Sinop Futbol İl Temsilciliğini

-Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunu

Bu haksızlıkları engelleme adına göreve davet ediyoruz.

Kastamonu Hasan Doğan Spor Tesisleri sahasında Kastamonu Özel İdare Spor ile oynadığımız karışılaşmada emniyet güçleri tarafında uğradığımız orantısız güç kullanımına karşı gereğinin yapılmasına ilişkin İçişleri Bakanlığımız yetkililerini göreve davet ediyoruz.

Kamuoyuna ve Yetkililere Saygıyla Duyurulur.

Boyabat 1868 Spor Kulübü Yönetim Kurulu

 

Haber Merkezi-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir