Son Dakika
13 Temmuz 2020 Pazartesi

Bugün Fidan Yarın Nefes Olacak

12 Kasım 2019 Salı, 10:35
Bugün Fidan Yarın Nefes Olacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Bugün Fidan Yarın Nefes” sloganıyla başlatılan 11 milyon fidan dikme etkinliği, tüm illerin yanı sıra Sinop’ta da gerçekleştirildi.

11 Milyon Ağaç” projesi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş Sinop’a geldiler. Fidan dikiminin gerçekleşeceği Sinop Engelsiz Yaşam Merkezi’ne geçen Bakan Selçuk; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayın yoluyla katılımı ile protokol üyeleri, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve ilçe belediye başkanları ile birlikte fidanları toprakla buluşturdular. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a , Belediye Başkanı Şefik Çakıcı tarafından “Tarihi Boyabat Evleri” motifli ahşap plaket hediye edildi.

Etkinliğin ardından Sinop’ta yapımı tamamlanan Gündüzlü Bakım Merkezinin açılış törenine katılan Bakan, Sinop valiliği ziyaretinin ardından Sinoplu Şehit Bülent Yalçın’ın ailesini ziyaret ederek, Hava yolu ile Sinop’tan ayrıldı.

Haber Merkezi –

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir