Sabri Apaydın “BOYABAT”isminin tanıtımına katkıda bulunmak

10 Mart 2020 Salı, 12:58
Sabri Apaydın “BOYABAT”isminin tanıtımına katkıda bulunmak

Boyabat 1868 Spor Yöneticisi Sabri Apaydın Takım otobüsünde Boyabat’ı temsil eden  reklam kaplamalarının sökülmesi konusunda açıklamalarda bulundu.

Sabri Apaydın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi ; Kentlerin İmaj unsurları vardır…Tarihi eserleri, doğal güzellikleri, özel insanları, binaları statları vs… Bu unsurlarından en önemlilerinden biri kentleri ulusal düzeyde temsil eden spor ve sanat kulüpleridir.

Boyabat’ı temsil eden İmaj unsurlarından en önemlilerinden biride Boyabat’ımızı Bölgesel Amatör Ligde temsil eden Boyabat 1868 Spor Kulübüdür. Kulübümüz her sene kentimizde 13 farklı İl’in takımlarını konuk ederken, 13 İl’e maç yapmak için gider. Boyabat’ımızın adını Türkiye’nin başka coğrafyaların da duyurur, tanıtımını yapar.

Bizde kulüp olarak bu tanıtımın daha etkili olması için takımımızın deplasmanlara giderken kullandığı araca “Boyabat 1868 Spor” giydirmesi yaptırdık. Amacımız gittiği güzergah boyunca görünür olmak ve “Boyabat” isminin tanıtımına katkıda bulunmaktı. Bu amacımıza bugüne kadar ulaştığımızı düşünüyorum.

Ancak 09.03.2020 tarihinde aracımızdan Boyabat kaplamasını çıkarmak zorunda kaldık. Nedeni akla mantığa sığmayacak kadar sığ ve bozuk bir psikolojinin ürünü. Boyabatlı olduğunu zanneden, Boyabat’ta yaşayan biri! aracın kaplamasını CİMER’e şikayet ediyor. Türkiye’nin her il ve ilçesinde olan araç kaplaması, bu şikayet üzerine kaldırılma kararı alınıyor. Bizde kulüp olarak “Şeriatın kestiği parmak acımaz” diyerek kaplamaları söktürdük.

Şimdi soruyoruz!

Bu araç kaplaması şikayet eden kişiye! nasıl bir zarar vermiştir de bu şikayeti yapmıştır?

Eğer bu araç kaplamasının bu şahısa! zarar vermiyorsa Kim! şikayet ettirmiştir?

Boyabat isminden, Boyabat’ın tanıtımından bu kadar rahatsız olan şahıs! nasıl bir ruh haline sahiptir?

Bu şahsın! hareketi bizi kırmış ve üzmüştür, tüm kentte güzel bir temaşa yaratan, kenti bir amaç üzerine ortaklaştıran Boyabat 1868 Spor kulübüne yaptığı bu hareket sadece bize değil, Boyabat’a yapılmış bir harekettir.

Bu şahsı! kendi vicdanı ve kompleksleriyle baş başa bırakıyoruz.

Biz kentimizin tanıtımına katkı vermeye, kentimiz için çalışmaya devam edeceğiz,

“Gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz.”

Sabri Apaydın—Boyabat 1868 Spor Yönetici (10.03.2020)

Haber Merkezi-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir