Son Dakika
10 Temmuz 2020 Cuma

Vali Köksal Şakalar’dan Veda Mesajı

17 Haziran 2020 Çarşamba, 17:31
Vali Köksal Şakalar’dan Veda Mesajı

Haziran ayı içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın onayı ile valiler kararnamesi imzalanmıştı.Buna göre Sinop Valisi Köksal Şakalar’ ın yerine Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu atandı.

Sinop’ ta 2 yıl görev alan Vali Köksal Şakalar ise Mülkiye Başmüfettişliğine atandı.

Sinop Valisi Köksal Şakalar görev değişikliği sonrası bir mesaj yayınladı.

Saygıdeğer  Sinop’lu hemşehrilerim;
10.06.2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeni görevim olan Mülkiye Başmüfettişliği  görevime  başlamak üzere, 24 Mayıs 2018  tarihinde başladığım ve yaklaşık 2 yılı aşkın süredir yürütmekte olduğum Sinop  Valiliği görevimden ayrılıyorum.
Türkiye’nin en mutlu şehri  Sinop’a 25  ay gibi bir süre de olsa hizmet etme onuru yaşadığımı ifade etmek isterim.

Mülki İdare Amirliği mesleğine başladığım günden itibaren görev yaptığım tüm yerlerde olduğu gibi, Sinop Valiliği görevimde de  Şeyh Edebali’nin ‘‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’’ prensibiyle mesai mefhumu gözetmeksizin hak ve adalet ilkesine uygun olarak, kişilerin menfaatlerinden ziyade kamu yararını ön planda tutan bir anlayışla, tüm hizmetlerin en verimli şekilde yerine getirilmesine özen göstermeye ve   toplumun bütün kesimlerini kucaklamaya çalıştım.

Ayrıca; kahraman şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz başta olmak üzere yetimlere, öksüzlere ve fakir vatandaşlarımıza devletimizin vefa, şefkat ve merhamet yüzünü göstermenin gayret içerisinde oldum.
Makamların geçici, önemli olanın gök kubbede hoş bir seda bırakabilmek olduğunu bilerek, görevimizden ayrılırken, bundan sonra da Milletimize ve Ülkemize hizmet etmeye devam edeceğim.
Bu duygu ve düşüncelerle, ilk günden itibaren bizleri bağrına basan, sevgilerini esirgemeyen sizlere, birlikte çalışmaktan gurur duyduğum tüm mesai arkadaşlarıma, tüm Milletvekili ve Siyasi Parti temsilcilerine, meslek kuruluşlarımızın ve basınımızın çok değerli temsilcilerine, Sivil Toplum Kuruluşlarının değerli mensuplarına, sevgili Muhtarlarımıza  arzı veda ediyor, Sinop’ta  görev yapmış olmanın onuruyla tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir