Yangın Alanında İncelemelerde Bulundular

04 Ağustos 2020 Salı, 13:08
Yangın Alanında İncelemelerde Bulundular
AK PARTİ Sinop Milletvekili Nazım Maviş ve Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu Durağan’ da meydana gelen yangın alanında incelemelerde bulundular.
Nazım Maviş yaptığı açıklamada ; Sinop Valimiz Erol Karaömeroğlu, AK PARTİ Sinop İl Başkanımız Uğur Giresun ile Durağan’da yangın bölgesinde Başağaç,Ortaköy ve Köseli Köylerini olumsuz etkileyen orman yangını, köylülerimiz ve orman çalışanlarının üstün gayreti ile kontrol altına alındı dedi.
Durağan İlçesi Orta köyündeki ormanlık alanda  çıkan yangın bölgelerinde incelemelerde bulundu.
Boyabat ve Durağan Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı yangın söndürme ekipleri gönderildi. Ekipler, arazözlerle yangına müdahale ederken, destek için bölgeye Belediye itfaiye ekipleri de sevk edildi. Karadan müdahale edilen yangınlar itfaiye ekiplerinin yoğun çabalarıyla yerleşim yerlerine ulaşmadan kontrol altına alındı.
Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, yangın bölgelerinde yaptığı incelemelerin ardından yaptığı açıklamada,Orman İşletme ve Belediye İtfaiye ekiplerimizin gayretleriyle kısa sürede yangınların kontrol altına alındığını, her ihtimale karşı ekiplerin soğutma çalışmalarına devam ettiğini belirtti.
Haber Merkezi –

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir