Son Dakika
05 Mayıs 2021 Çarşamba

SİNOP VALİLİĞİNDEN 65 YAŞ DUYURUSU

12 Kasım 2020 Perşembe, 13:30
SİNOP VALİLİĞİNDEN 65 YAŞ DUYURUSU

Sinop  İl Umumi Hıfzıssıhha  Kurulu tarafından yapılan toplantı sonucunda  65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili önlemler açıklandı.

Buna göre ; İlimiz genelinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın gün içerisinde saat 10.00 – 16.00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına

Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararlara uyulmaması halinde ve her seferinde ayrı ayrı olmak üzere; Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesi gereğince 3150,00 TL Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesi gereğince 392,00 TL, idari para cezası uygulanmasına,  Türk Ceza Kanunu’nun Bulaşıcı Hastalıklara ilişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. Maddesinde yer alan “… yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır.

” Hükmü uyarınca, bu hükme uymayan kişilerin, haklarında gerekli adli işlemler takdir ve ifa edilmek tüzere adli makamlara bildirilmesine, İşyerleri ye firmalar hakkında ilgili mevzuat uyarınca gerekli yaptırımları uygulanmasına, Oy birliğiyle karar verilmiştir denildi.

65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri | İstanbul 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı var mı?
Sinop Valiliği –

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir