Son Dakika
15 Nisan 2021 Perşembe

MİNİK KALEMLERDEN BOYABAT MASALLARI

11 Aralık 2020 Cuma, 17:35
MİNİK KALEMLERDEN BOYABAT MASALLARI

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ve Boyabat Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 2018 yılında başlanan; masal yarışması projesi ile hazırlanan “Minik Kalemlerden Boyabat Masalları” kitabı basıldı.

Boyabat’taki birçok okuldan öğrenciler; Boyabat’ın kültürel değerlerini içerisinde barındıran masallar yazdılar. Dereceye giren masallar, görsel sanatlar öğretmenleri tarafından resimlendirilerek kitap haline getirildi.

Tıpkı geleneksel masallar gibi gelecek nesillere aktarılması amaçlanan bu masal kitabı; pandemi sürecinden sonra Boyabat Belediyesi tarafından Yaşayan Kültürel Miras Müzesi’nde gerçekleştirilecek imza töreni ile minik yavrulara armağan edilecek.

Proje sonucu duyduğu memnuniyeti dile getiren Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı; “2018 yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte başlattığımız projeyle minik yavrularımız hayal güçlerini satırlara döktüler. Kıymetli öğretmenlerimizin yoğun resimleme çalışmaları sonucu bu masallar kitap haline getirildi. Kültür ve Turizm Bakanlığımıza da bu bağlamda çok teşekkür ediyorum.

Boyabat’ımızın kültürel hafızasını yansıtan bu eseri Pandemi sürecinden sonra inşallah yavrularımızla buluşturacağız. Projeye emeklerinden ötürü Milli Eğitim Müdürümüz Osman Özkan’ın nezdinde masallarımızı resimleyen Görsel Sanatlar Öğretmenlerimize, Halk Bilimcilerimiz Mesut, Elçin Yayla’ya ve en büyük alkışı hakeden masal yazarı öğrencilerimize candan teşekkür ediyorum.

Ecdadımızın gönlüne uzanan masallar gibi Boyabat’ımızın da güzel bir geleceği olsun inşallah. Her şey çocuklarımız için” şeklinde konuştu.

Masalları yazan öğrenciler;

Betül ARABA HUZURLU ORMAN
Fatma Nur BOZKURT LEKELİ
Sevgi IŞIK KANGURU PİTİ’NİN DOSTLUĞU
İlkin Yıldız AKDEMİR BEKLENMEYEN MİSAFİR
Sündüs YILDIZ YARDIM KULUBÜ
Yıldız Eda CELEP ÜÇ BAKLAGİL
İsmihan TÜRKMENOĞLU SERÇE VE ARKADAŞLARI
Muhammed Tarık ELİK TAVŞAN İLE KUŞ
Bilge Sümeyye DAĞCI SEVGİ OVASI
Nu                r Sema OTKUN        SİHİRLİ SÖZ
Zerda ETYEMEZ SİHİRLİ ORMAN

 

Görüntünün olası içeriği: yazıGörüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'SERÇE VE ARKADAŞLARI İsmihan TÜRKMENOĞLU -0'Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'SİHİRLİ SÖZ Nur Sema OTKUN'Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'HUZURLU ORMAN Betül ARABACI'Fotoğraf açıklaması yok.

Görüntünün olası içeriği: yazı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir