BAKAN DÖNMEZ BOYABAT’TA

17 Haziran 2021 Perşembe, 19:05
BAKAN DÖNMEZ BOYABAT’TA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ  bugün saat 12.00′ de Boyabat’a geldi.

Bakan DÖNMEZ ilk önce Boyabat Belediye Başkanlığını ziyarette bulundu.Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’yı makamında ziyaret ederek  ilçede yapılan ve yapılacak yatırımlar ve doğalgaz çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Belediye Belediye Başkanı Şefik Çakıcı yaptığı açıklamada;Sayın Bakanımız İlçemize hoş geldiniz,Dünyada 4 abat şehir vardır. İslamabad, Aşkabat, Sadabat, Türkiye’de abad şehir Boyabat vardır.Çanakkale’de bir çok şehit veren şehirdir.Boyabat insanı çalışkandır,üretkendir.Tarımsal alanda pirinci ile ünlü bir şehirdir.Belediye olarak bir çok projelerimiz var.Boyabat sanayisi, tarımı,ormanı ile kültür ve turizm şehir haline getirmek,meydanı ile kale mahalle ve çarşı projelerimiz ile çalışıyoruz..

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ise, Boyabat’a bizim geçtiğimiz yıllarda  bir sözümüz vardı. Boyabat’a doğalgaz verme törenini gerçekleştirmek için bir program yapmıştık.Ama salgın yüzünden dolayı bu programı gerçekleştiremedik,Boyabat’ın bazı mahallerinde doğalgaz’ın yandığı  ileri  ki zamanlarda Boyabat tamamen doğalgaz yakan bir ilçe haline gelecektir.

Bakan Dönmez camikebir mahallesinde doğalgaz’a kavuşan Bayram ve Zeliha Daldal ailesini ziyarette bulundu.Mahallede çocuklar ve vatandaşlar tarafından coşku ile karşılanan Bakan dönmez çocuklara hediyeler takdim etti.

Bakan Dönmez daha sora Kalebağı tesislerinde yemekli toplantıya katılarak Sanayi ve iş adamları ile biraraya geldi.Burada yemek sonrası sorulan sorulara yanıt veren Bakan Dönmez buradan ayrılarak Sinop’a hareket etti.

Boyabat Gündem Gazetesi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir