Son Dakika
16 Ekim 2021 Cumartesi

KEMALDEDE CAMİİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

04 Ağustos 2021 Çarşamba, 19:20
KEMALDEDE CAMİİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR
1700’lü yıllarda yapıldığı tahmin edilen ve 2018 yılında gerçekleştirilen ihale ile aslına uygun olarak yeniden inşa edilen Kemaldede Camii ile ilgili Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Rifat Türker ve Samsun Vakıflar Bölge Müdürü Ali Erkan Öztürk Boyabat’a geldiler.
Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve Ak Parti Boyabat İlçe Başkanı Mustafa Yaylaoğlu ile birlikte; Kemaldede Camii ve İlçede devam eden çalışmalarla ilgili yapılan incelemelerin ardından yaklaşık bir ay içerisinde Camiinin hizmete açılacağı belirtildi.
Açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Şefik Çakıcı; “Vakıflar Genel Müdür YardımcımızSayın Rifat TÜRKER ve Samsun Vakıflar Bölge Müdürümüz Sayın Ali Erkan ÖZTÜRK’ün Boyabat’ımızı ziyaretleriyle birlikte; yapımında sona gelinen Kemaldede Camiimiz ve devam eden çalışmalarımızla ilgili incelemelerde bulunduk. Camiimizi yaklaşık bir ay içerisinde hemşehrilerimizin hizmetine açmış olacağız. Tarihimiz yeniden hayat bulacak, Boyabat’ımız yavaş yavaş özlenen kimliğine kavuşacak inşallah” ifadelerinde bulundu.
Bir 7 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir
Boyabat Kemaldede Cami Yapım Çalışmaları
Haber Merkezi –

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir